Котли WPEco забезпечать ефективність застосування солом’яних пелет в Україні

Котли WPEco забезпечать ефективність застосування солом’яних пелет в Україні

Економічна доцільність переходу з природного газу на альтернативні джерела тепла цілком обґрунтована. Наприклад, витрата газу для комфортних 22–24 °С в будинку загальною площею близько 250 кв. м складає більше 750 куб. м в місяць (або 4500 куб. м за умовні шість місяців опалювального сезону). Але якщо газ не відповідає заявленим критеріям теплотворення, витрата зросте до 1000 куб. м в місяць. Зважаючи на те, що з 1 травня 2016 року 1 тис. куб. м газу коштує 6879 грн, а з 2017-го року тариф планують збільшити на 100%, актуальними є інші варіанти систем опалення.

imageВиди пелет і особливості їх використання

Вдале рішення в умовах постійного зростання ціни на газ – автономний пелетний котел, оснащений сучасною багатофункціональною автоматичною системою. Але потенційному покупцю потрібно звернути увагу, на якому виді пелет котел виходить на заявлену потужність. Адже пелети виробляють з різної сировини – деревини і деревних відходів, торфу, лушпиння соняшника, соломи тощо. Теплотворність деревних пелет – до 5 кВт з 1 кг, крім того, вони відрізняються низькою зольністю. Однак коштують недешево. А в південних регіонах України, де немає дерева на переробку, ще однією проблемою стане логістика. Доставка такого палива із західних чи центральних областей збільшить його ціну мало не вдвоє. «Альтернатива в альтернативі» – пелети з лушпиння соняшника. Вони дешевші деревних, мають високу теплотворність та доступні у продажу. Зворотний бік медалі – підвищена зольність і маслянистість. Зола осідає на теплообмінних поверхнях своєрідною «шубою» буквально за кілька годин після початку роботи котла. Вже за добу забиваються проходи, падає ККД. Це тягне за собою щоденні профілактичні чистки і додаткові витрати на паливо. Таким чином, у власників пелетних котлів був сумнівний вибір: або зручно користуватися дорогим паливом, або незручно економити на опаленні, копирсаючись в золі і сажі. Пелети із соломи, або агропелети, довго залишалися не особливо затребуваними в побуті. Річ у тім, що вони теж вирізняються підвищеною зольністю, проте проблемою було не забруднення стінок теплообмінника, а коксування золи в пальнику. І навіть сьогодні мало хто з виробників побутових пелетних котлів imageможе з повною упевненістю заявити, що пальник в їхньому котлі здатен без залишку спалювати пелету з соломи. В результаті близько 70% пелет українського виробництва йде на експорт в країни Європи, де їх використовують як дешеве і екологічно чисте паливо для потужних ТЕС, в яких без проблем горить будь-який вид пелет.

Компактність і зручність пелетних ліній Pro Pelety

Щоб запобігти проблем із забезпеченням котлів WPEco паливом, компанія встановила високотехнологічну пелетну лінію Pro Pelety та виробляє пелетні гранули. Компанія також є офіційним постачальником пелетних ліній чеської компанії Pro Pelety. Компактні та повністю автоматизовані комплекси потужністю 2000–6000 т/рік надають можливість регулювання і зміни навантажень на всіх ділянках виробничого процесу. Обслуговує обладнання один працівник на зміну. Лінії легко адаптувати до конкретних умов клієнтів. Фахівці компанії «Дикий Сад» виконують монтаж і запуск ліній, надають консультації з оптимального розміщення та експлуатації обладнання, а також гарантійне та післягарантійне обслуговування.

image-1-e1472118524428
Котли WPEco розроблені спеціально для пелет із соломи

Відтепер вибір опалювального обладнання розширено. Компанія «Дикий Сад» розробила серію пелетних котлів WPEco, конструкція яких дозволяє ефективно спалювати не лише пелети з соломи, а й гази, які при цьому виділяються. Це запобігає коксуванню золи, а багатофункціональна система її видалення в окремий бункер суттєво спрощує обслуговування котла і збільшує час автономної роботи системи опалення. Як уже зазначалося, основне паливо – соломяні пелетні гранули, подача яких в пальник здійснюється шнековим механізмом. Паливний бункер залежно від типу котла має місткість від 120 до 720 кг. Розміри бункера розраховані як мінімум на добу роботи в сильний мороз (-20 оС). Теплообмінники виготовлені з високоякісної сталі. Коефіцієнт корисної дії котлів – до 90%. Є також можливість підключення кімнатного термостата. Гарантія на теплообмінники і всі види котлів – три роки. Отже, серія котлів WPEco – оптимальне рішення, особливо для південних регіонів. imageНе виникне проблем і з пальним. Україна – аграрна держава, і щорічно можна заготовляти до 25 млн т соломи, з якої можна виготовляти ефек- тивне паливо, яке не завдає шкоди довкіллю. Саме тому виробництво солом’яних гранул розвивається швидкими темпами. «Дикий Сад» – серед тих, хто очолює цю ініціативу, налагодивши не лише виробництво котлів, а й пелет.

 

А в рідному Миколаєві компанія запустила програму оперативного сервісу: поставка палива клієнтам за адресою, зберігання придбаного палива на складі компанії, сервісна підтримка від виробника.

© Будiвельний журнал №3 (121), 2016

 

Комментариев еще нет.

Оставить комментарий